بیت کوین چیست و چرا به آن لقب پادشاه ارزهای دیجیتال را داده‌اند؟ آکادمی کیوسک-آکادمی حسینی فایننس

به عنوان مثال، در حال حاضر PayPal از تراکنش های Bitcoin پشتیبانی می کند و همچنین، کشور السالوادور این رمز ارز را به عنوان ارز پذیرفته است. رمز ارز یا همان Cryptocurrency یک سیستم پرداخت دیجیتال است که برای تایید تراکنش ها، به یک بانک یا مرجع پشتیبان متکی نیست. بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز، در سال 2009 تاسیس شد و تا امروز به عنوان معروف ترین و موفق ترین رمز ارز در این صنعت باقی مانده است. سایت ها و صرافی های زیادی در جهان جهت خرید بیت کوین وجود دارند و بسیاری از افراد همواره مشغول خرید و فروش آن هستند. ولی یادتان باشد، همیشه در سایت‌های معتبر معاملات بیتکوینی خود را انجام دهید.

بیت کوین چیست ؟

حباب گل لاله حدود ۴۰۰ سال قبل در اثر جنونی که برای خرید گل لاله در هلند به راه افتاده بود، شکل گرفت. طی این حباب قیمت گل لاله تا ۲۰۰ برابر افزایش یافت اما در نهایت به سبب عمر کوتاه گل‌ها، کاربرد اندک و البته فراوانی آن پس از یک دوره کوتاه، این حباب ترکید. اگر در اطرافیان خود کسی را می‌‌شناسید که درباره بیت کوین و مسائل مربوط به آن زیاد صحبت می‌کند، احتمالا این سوال برای‌تان پیش‌ آمده که «آیا باید من هم بیت کوین بخرم و از قافله جا نمانم؟». چرخه صعودی دوم با حرکت از قیمت ۲ دلار و رشد ۶۰۰ برابری آن تا مرز ۱,۲۰۰ دلار همراه بود. این روند صعودی از اواخر ۲۰۱۱ شروع شد و تا پایان سال ۲۰۱۳ ادامه داشت. پس از این رشد شدید، قیمت با سقوط ۸۶ درصدی تا حدود ۱۶۵ دلار کاهش یافت و تا اواخر ۲۰۱۵ در بازار نزولی چطور بیت کوین بخریم اکادمی حسینی فایننس به تله افتاد.

البته، این هدف برای شروع کار بود و برای دارندگان جذاب به نظر می رسید اما جذابیت این رمز ارز وقتی بیشتر شد که کاربران به عنوان منبع سرمایه گذاری و کسب سود به آن نگاه کردند. تاکنون دولت ها موضع مشخصی درباب بیت کوین نگرفته اند.در نتیجه، قوانینی جهت ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال، وضع نکرده اند. عده ای با حفر معدن مقداری از آنرا پیدا کرده اند، ولی باقی طلاها هنوز در زیر زمین و منتظر استخراج هستند.پروتکل بیت کوین نیز به همین صورت است. بنابراین، عده‌ای با حل مسائل ریاضی داخل شبکه به استخراج این بیتکوین‌ها می‌پردازند. جهت خرید و فروش بیت کوین و استفاده از خدمات این سایت به لینک زیر مراجعه نمایید.

  • هش با استفاده از الگوریتم های خاصی ساخته میشه و برای مدیریت بلاکچین ها ضروروی به حساب میاد.
  • علاوه بر صرافی‌های ارز دیجیتال، ارتباط مستقیم با اشخاص حقیقی نیز به منظور خرید و فروش بیت کوین امکان پذیر است اما به دلیل کلاهبرداری توصیه می‌شود حتماً از صرافی‌های معتبر خرید کنید.
  • با این حال رمزنگاری بیت کوین به گونه‌ای است که قدرت فعلی کامپیوترهای کوانتومی تا شکستن آن فاصله بسیار زیادی دارند.
  • این ویژگی شبکه لایتنینگ، به کاربران این امکان را می دهد که، ارزهای دیجیتال خود را بدون نیاز به صرافی ها، به یکدیگر تبدیل کنند.
  • با وجود شیوه‌های ارزش‌گذاری مختلف، در نهایت قیمت بیت کوین توسط عرضه‌ای که می‌تواند از سوی استخراج‌کنندگان باشد و یا تقاضایی که از سوی سرمایه‌گذاران شکل گرفته‌ است، تعیین می‌شود.

این حمله بدین صورت است که فرد مهاجم ارز دیجیتال خود را در قالب یک تراکنش و در ازای پول، کالا یا خدمات انتقال می‌دهد. پس از آن فرد مهاجم که کنترل تایید تراکنش‌ها و ساختن بلاک‌ها را به دست گرفته، سریعتر از بقیه شروع به ساختن بلاک‌ها می‌کند. یکی از قوانین بیت کوین و ارزهای دیجیتال این است که طولانی‌ترین زنجیره که بیشترین بلاک ساخته شده را دارد، به عنوان زنجیره معتبر شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن

داشتن ارز دیجیتالی در کیف‌پول به این معنا است که شما در شبکه تراکنش‌هایی خرج نشده دارید. اسکم‌ها، همان تله‌هایی هستند که در قالب‌هایی موجه سر راه کاربران به ویژه افراد تازه‌وارد یا ناوارد قرار می‌گیرند تا آنها را به بهانه رسیدن به سود در دنیای ارزهای دیجیتالی، تلکه کنند. گفته می‌شود که سازنده بیت کوین، فردی به نام «ساتوشی ناکوموتو» است. دقیقا مشخص نیست که ساتوشی ناکوموتو واقعا یک فرد است یا گروهی از افراد تحت این نام، اقدام به تولید «Bitcoin» کرده‌اند.

عرضه بیت کوین به چه صورت است؟

بیت کوین چیست و چرا به آن لقب پادشاه ارزهای دیجیتال را داده‌اند؟ آکادمی کیوسک-آکادمی حسینی فایننس چالش اصلی که در رابطه با کارکرد یکسیستم پرداخت دیجیتال وجود دارد این است که مطمئن باشیم هیچ فردی بیشتر از یک‌بار، یک مقدار پول را برای پرداخت و یا سرمایه‌گذاری مصرف نمی‌کند یا به‌اصطلاح موجودی خود را کپی نمی‌کند. این را می‌دانیم که این امر برای پول‌های رایج مانند ریال، که توسط بانک مرکزی کنترل می‌شود امکان‌پذیر است، و دولت‌ها همیشه درگیر با جاعلان اسکناس بوده‌اند. اما نوآوری اصلی که بیت کوین را خاص می‌کند، این است که در شبکه بیت‌کوین برای تایید معاملات، همه افراد حاضر در شبکه باید آن معامله را تایید کنند و امکان کپی برداری از موجودی و خرج آن وجود ندارد. کیف پول‌های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محلی دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی است که برای درک بهتر این دو، کارت‌های بانکی را مثال می‌زنیم.

احراز هویت در صرافی‌های داخلی معمولا با کمک کارت ملی یا گواهینامه انجام می‌شود. گاهی نیز از شما خواسته می‌شود متنی را نوشته و از خود یک عکس سلفی بگیرید تا صرافی مطمئن شود این خود شما هستید که قصد خرید و فروش را دارید. او اولین شخصی بود که «Bitcoin» را از ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد.